Památný den sokolstva

Památný den sokolstva
06 říj

8. října bylo zvoleno jako připomínka tragických událostí v roce 1941, kdy byla výnosem zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha Česká obec sokolská rozpuštěna a byla zahájena vlna drastických represí sokolských činovníků.  

„Památný den sokolstva ale není věnován pouze obětem boje za znovunabytí svobody a  samostatnosti československého státu v době nacistické okupace a 2. světové války. Je poctou všem členům a členkám Sokola, kteří v téměř 160leté existenci našeho spolku položili své životy za svobodu a demokracii," řekla ve svém projevu v Praze na pietním shromáždění starostka ČOS sestra Hana Moučková.   

Na Hluboké jsme v sobotu společně vyráběli lodičky, zastavili se cestou k řece u lípy svobody a vzpomínali na loňské vysazení. U Vltavy jsme připomněli naše statečné předky a vypustili lodičky směrem ku Praze.

Menu