Hodnocení oddílu Lezení

Hodnocení oddílu Lezení
05 led

Letošní rok jsme měli velké plány, protože děti jsou šikovné a klubou se z nich šikovní lezci. Chtěli jsme se více připravit na lezecké závody v Písku, kterých jsme se zúčastnili poprvé vloni a dopadli jsme velmi dobře na "nováčky" - umístili jsme se hned dvakrát na čtvrtém místě v kategorii děti (do 8let) v lezení na obtížnost. Děti lezly obtížnosti 5+ a 6. Také jsme plánovali uspořádat závody v lezení u nás a pozvat i jiné Sokoly a lezecké oddíly z okolí, aby děti získaly motivaci a chuť do soutěžení.

Nyní se pomalu začíná vše vracet k tomu, abychom mohli zase opět začít trénovat. V současné době máme 15 lezců a zájem stále je, jak z řad dětí, tak i rodičů. Lezení se v zimním a nepříznivém období koná v tělocvičně na Sporthotelu Barborka, kde je k dispozici boulder, tak i 5m vysoká lezecká stěna pro lezení s horním jištěním. Letošní novinkou je lezecký kurz pro dospělé, který se skládá z 5hodin, kde se dospělí seznámí se základy jištění, vázání, názvoslovím a jednotlivými potřebami k lezení. Kurz je vhodný pro rodiče nebo kamarády, kteří chtějí začít lézt nebo chtějí podpořit své děti v lezení a jezdit s nimi na vyšší stěnu, např. do Písku.

V jarních a letních měsících se lezení přesouvá do Sportovně-relaxačního areálu, kde je také boulder a jsou tam postaveny cesty lehčí pro začátečníky, tak i těžší pro pokročilé.

Věříme, že už se budeme moct věnovat tréninku.

Menu