Sokol v akci aneb tužme se!

Sokol v akci aneb tužme se!
01 lis

Sokolské kokardy na oblečení, vyvěšené vlajky, pietní akty či svíčky plovoucí po řekách. Tak proběhl Památný den sokolstva, který se slavil 8. října (v omezené míře s přihlédnutím k aktuálním nařízením), na mnoha místech České republiky a u nás na Hluboké nevyjímaje. Památný den, který se letos slavil podruhé jako významný den ČR, je připomínkou tisíců obětí sokolů a sokolek v boji za svobodu, samostatnost a demokracii. Naši sokolíci tradičně pouštěli svíčky na lodičkách z borové kůry po řece Vltavě směrem ku Praze /vizte foto/.

Členi i sympatizanti naší jednoty se v průběhu posledního měsíce hlásili k Sokolskému běhu republiky, jež se měl uskutečnit k oslavě vzniku naší země dne 28. října. Vzhledem k aktuální situaci nebylo možné žádný z 32 závodů v českých městech realizovat. Organizátoři Sokolského běhu republiky se rozhodli, že oslavy pojmou individuální výzvou. Každý účastník mohl vyběhnout 28. října kdekoli bude chtít. Hlubocké sokolky pohybem a radostí z uběhnutých kilometrů daný svátek oslavily! Oficiální závody se plánují o měsíc později, tj. v listopadu (bude-li to možné). 

Bratři a sestry, milí čtenáři, cvičte, hýbejte se a tužte se! Nazdar!

Zdeňka Pirglová

T. J. Sokol Hluboká nad Vltavou

Menu