FiLii na závodech

FiLii na závodech
11 pro

M-TEAM CUP PRAHA

V sobotu 23. listopadu se naše „sporťačky“ zúčastnily závodů M-Team Cup v Praze. Na tyto závody jsme se vypravily úplně poprvé. Závodilo se zde ve sportovním aerobiku a závodech typu SAMC.
Dopoledne bylo věnováno právě závodům SAMC, kdy děvčata cvičí podle lektora sestavu, kterou předem neznají. Nejprve závodila starší děvčata v kategorii 15-20 let a 13-14 let. V každé kategorii bylo kolem 30 soutěžících. Do finálové patnáctky se naše děvčata neprobojovala. Ale i tak cvičila velmi dobře. Další kategorie, kde jsme měly obsazení byla ve věku 8-9 let. Tato kategorie byla nejvíce početná (přes 50 děvčat v základním kole). Porota do finále vybrala 25 děvčat, z toho dvě naše: Lauru Matoušovou a Sáru Hubingerovou. Sice se holky neumístily na medailových pozicích, ale zaslouží si velkou pochvalu.

Odpoledne nás čekaly závody ve sportovním aerobiku. Pro holky to byla první soutěž v tomto školním roce s novými sestavami. Protože soutěž nepatří mezi oficiální soutěže ve sportovním aerobiku, jsou zde pravidla trochu pozměněna. Mohou tak v jedné kategorii být závodnice různých výkonností. Děvčata tak závodila proti soupeřkám, které jsou ve vyšší výkonností třídě. I tak však předvedly to nejlepší a své sestavy zacvičily na výbornou.

Kat. aerobic basic solo 8-9 let – Sára Hubingerová - 7. místo

Kat. aerobic basic týmy 8-9 let – Majda Fojtlová, Laura Matoušová - 3. místo

Kat. aerobic basic týmy 15-20 let – A. Havlíčková, T. Fojtlová, S. Eggerová – 2. místo

 

AEROBIC CUP České Budějovice

V neděli 8.12. jsme se již po několikáté vydaly na soutěž Aerobic cup do Českých Budějovic. Jedná se opět o soutěž typu SAMC (Soutěžní Aerobic Master Class).
Zde jsme měly obsazení v kategorii 8-10 let (3 závodnice) a v kategorii 14 a více let (3 závodnice). Všechna děvčata se probojovala ze základního kola až do finále. Umístění v první šestici nejlepších jsme sice nezískaly, ale holky se snažily a cvičily velmi pěkně. Zaslouží určitě pochvalu.

 

 Za oddíl Filii – Jitka Hubingerová

Menu