SOKOL SPOLU V POHYBU

SOKOL SPOLU V POHYBU
05 říj

Naše jednota se prostřednictvím oddílu FiLii a plážového volejbalu účastnila celorepublikového projektu Sokol v pohybu. Probíhal v týdnu od 16. do 22. září 2019 na mnoha místech naší země. Společné téma bylo otestování fyzické zdatnosti u sokolské i nesokolské veřejnosti. 

V kategorii žactva, dorostu a dospělých byly využity disciplíny z Tyršova odznaku zdatnosti, který mapuje celkovou kondici a jednotlivé dovednosti ve všech oblastech pohybových aktivit. Každý účastník měl tzv. osobní kartu, kde byly  zaznamenány výkony, posléze obdržel na památku diplom a náramek.

Žákyně volejbalistky byly otestovány v 6 disciplínách: leh - sed, skok daleký z místa, člunkový běh, sestava s tyčí, stoj - vzpor dřepmo - vzpor ležmo - vzpor dřepmo - stoj (tzv. "angličáky") a celostní motorický test. Nyní probíhá dotestování nových členů. Závěrečné vyhodnocení spojené s předání cen třem nejlepším se uskuteční v sokolovně ve čtvrtek 10. října během tréninku.

Menu