Krajskou soutěž čeká nový ročník

Krajskou soutěž čeká nový ročník
01 říj

Domácí nastoupili v sestavě Tomáš Švrčina, Martin Dvořák, David Smažík a Jiří Hornych. Hosté přijeli s Jarešem, Peškem, Nedvědem a novou posilou Králem.

Úvodní debly se domácím nepovedly – Hornych se Smažíkem podlehli 1:3 Jarešovi s Králem a Dvořáki se Švrčinou nedotáhli obrat z 0:2 na sety do konce. Vypracovali si sice mečbol, ale nakonec 10:12 v pátém setu padli.

První kolo dvouher bylo pro příští vývoj utkání nesmírně důležité. David Smažík totiž podlehl hostující jedničce Peškovi 1:3 na sety a domácí Hornych prohrával v rozhodujícím setu s Králem už 7:10 a hrozilo tak, že hosté rychle povedou 4:0. Naštěstí Jiří Hornych utkání pěti míči v řadě otočil, a to domácí hráče nabudilo. Za stavu 1:3 šli za stoly Martin Dvořák proti Nedvědovi a Tomáš Švrčina proti Jarešovi. Obě utkání dopadla 3:0 pro domácí, a tak domácí rychle srovnali průběžný stav na 3:3

Druhé kolo dvouher začal za domácí David Smažík výhrou proti Královi v poměru 3:0. Velkou šanci na odskočení měl Tomáš Švrčina, který vedl nad Peškem 10:7 v pátém setu, ale hostující hráč otočil šňůrou pěti míčků v řadě, a tak byl stav vyrovnaný 4:4. O pátý domácí bod se postaral Martin Dvořák, když v souboji leváků přetlačil v pěti setech Jareše. Odskočit se domácím před třetím kolem dvouher opět nepovedlo, Jiří Hornych nedotáhl slibně rozehraný zápas s Nedvědem a podlehl 2:3 na sety.

Třetí kolo singlů začali domácí výhrou, Tomáš Švrčina přehrál 3:0 Krále. V dalším zápase hostující Pešek již potřetí v tomto utkání utekl z mečbolu soupeře, tentokrát odvrátil proti Dvořákovi v pátém setu nepříznivý stav 9:10, a tak na celkovém ukazateli skóre svítil stav 6:6. Naštěstí hned v dalším zápase porazil Jirka Hornych nerozehraného Jareše 3:1 na sety a David Smažík přidal osmý bod po výhře 3:1 nad Nedvědem, a tak šli domácí do poslední rundy s náskokem 8:6.

Devátý bod přidal Martin Dvořák po výhře nad Králem. Na 9:7 korigoval třeboňský Pešek po výhře na Jiřím Hornychem, a tak potřebovali domácí z posledních dvou zápasů vydolovat jednu výhru. Tomáš Švrčina vypadl po delší pauze mezi zápasy z tempa a mladík Nedvěd toho dokonale využil a porazil domácí jedničku 3:0. A tak tíha zodpovědnosti zbyla na nejmladším z týmu, na Davidovi Smažíkovi (2004), který dřel s Jarešem 5 setů. Jarešovi se povedl začátek rozhodujícího setu, kdy odskočil na 5:2, po otočce vedl dokonce již 9:6 a 2 body mu chyběli k výhře, která by znamenala celkovou remízu 9:9. David ale zápas nezabalil, a po poradě se svým trenérem, otcem v jedné osobě, uhrál 5 míčků v řadě a zajistil tak domácím veledůležité první 3 body do tabulky. 

Domácí se po výhře 10:7 mohou těšit na další domácí utkání. V pátek 11.10. přivítají na Hluboké od 18:30 Libín Prachatice a v neděli 13.10. v 17:30 dorazí Protivín.

Body domácí: Dvořák a Smažík po 3, Švrčina a Hornych po 2

Body hosté: Pešek 4, Nedvěd 1, debly

Menu