Plážový volejbal

24 zář

Ačkoli se začalo pravidelně trénovat a hrát kvůli chladnějšímu a deštivějšímu květnu později, letní prázdniny obzvlášť dospělým "skalním" hráčkám přály. V letošním roce bylo v oddíle registrováno celkem 60 členů, z toho 34 dospělých a 26 mládežníků a dětí.

Mladí hráči, resp. hráčky jsou zásluhou hlubocké volejbalistky Valérie Chromé a profi trenéra Pavola Sebeniho nadšené a tréninky je moc baví. Beachvolejbal je pro ně odlehčenou podobou proti drilům na šestkovém volejbale, přesto fyzicky náročnější. Pády do rozehřátého písku jsou však oproti antuce velmi příjemné.

Dvojice Matylda Chromá a Alena Rybáčková, Nicol Fikotová a Dorota Chromá se na jaře účastnily kvalifikačního turnaje na Letní olympiádu mládeže. První hlubocký tým obsadil druhé a druhý tým třetí místo. V létě se pro všechny žáky a žákyně pod taktovkou Poškoláka pořádal volejbalový kemp, jehož součástí byly i tréninky na písku. V neděli 1. září se uskutečnil závěrečný žákovský turnaj, při kterém se naši mladí volejbalisté a volejbalistky rozloučili s prázdninami.

Dospělí hráči trénují dle svých možností v odpoledních hodinách. Kategorie žen se pravidelně jednou až dvakrát týdně scházela a odehrála během sezóny mnoho tréninkových turnajů. "Srdcařkami" jsou: Marcela Hošková, Monika Čutková, Štěpánka Nedvědová, Kamila Čermínová, Lucie Jozová, Jaroslava Šimková a Zdeňka Pirglová.

Smíšené dvojice a další různě namíchané týmy si chodily zahrát nepravidelně, ale neméně zapáleně.

Naše sportoviště se nachází v přiměřeně dobrém stavu, výhledově bude třeba pořídit nové sloupky. Písek byl na kurty po jarní brigádě doplněn. Zde náleží velký dík Sokolu a Městu Hluboká/Vlt. za finanční podporu. Ojedinělý výhled z kurtů na zámek nás všechny těší a navždy bude uchvacovat.