Český pohár tříčlenných družstev

12 zář

Domácí nastoupili v sestavě: Tomáš Švrčina, Martin Dvořák a Josef Rychlík. Posledně jmenovaný na poslední chvíli nahradil ze zdravotních důvodů Jiřího Hornycha

Domácí na soupeře ze sportovního klubu U Řeky doslova vlétli. V úvodní čtyřhře nepovolili Dvořák se Švrčinou hostům ani set.

Do prvního singlu nastoupil Rychlík proti Chodounskému, získal první set, druhý získal soupeř. Chléb se lámal v tom třetím, který se pro domácího hráče nevyvíjel příznivě, za stavu 5:10 však neuvěřitelnou šňůrou šesti míčků v řadě set otočil, Chodounský v něm stačil už jen vyrovnat na 11:11, ale následující dva body patřily domácímu hráči, který pak psychologickou výhodu využil ve čtvrtém setu a zápas tak ovládl poměrem 3:1

Na druhém stole se ve stejnou chvíli odehrávalo ještě větší drama, když se domácí Švrčina tahal pět setů o každý míček se Šlehoferem. Nakonec ligového soupeře v posledním setu udolal nejtěsnějším možným výsledkem 13:11

Nadějné vedení domácích posílil v posledním zápase první rundy Dvořák, když zvládl těsné koncovky všech tří setů (9, 9, 10) proti Kováříkovi a domácí nečekaně vedli 4:0!!! a k jistotě postupu jim v tuto dobu chyběli „už“ jen dva body. Pokud by utkání skončilo remízou 5:5, počítaly by se sety, popř. míčky.

Nicméně ligový soupeř utkání nezabalil a ve druhé rundě ovládl všechny tři singly. Nejdříve Švrčina těsně podlehl Chodounskému 2:3, Rychlík s Dvořákem shodně prohráli 0:3 a hosté se tak vrátili do zápasu.

Stav 4:3 před třetím kolem singlových zápasů dával tušit velké drama. Obrat nechtěl dopustit Švrčina, který přehrál Kováříka 3:1 a upravil stav utkání na 5:3. Domácí tak začali počítat poměr setů a zjistili, že k nečekanému postupu jim zbývá ve dvou posledních zápasech uhrát ještě 3 sety. V tu dobu už ale Dvořák na prvním stole prohrával s Chodounským 0:2 na sety a nevypadalo to s ním moc dobře. Na druhém stole mezi Rychlíkem a Šlehoferem byl také pro domácí nepříznivý stav 1:2 na sety. Drama vrcholilo. Dvořák ve třetím setu zabral a získal ho poměrem 12:10, a tak domácím zbývalo získat k postupu poslední set. To se podařilo Rychlíkovi, který čtvrtý set získal poměrem 12:10 a v posledním setu nakonec urval šestý bod pro domácí po výhře 13:11. Na druhém stole Dvořák nezvládl koncovku ve čtvrtém setu a podlehl soupeři 1:3.

To už  domácím nemuselo vadit a mohli se radovat z konečné výhry 6:4 a postupu do dalšího kola, kde natrefí nejspíš opět na soupeře z Plzně. Hluboká by měla přivítat Union Plzeň na domácí půdě v sobotu 21.9.

Utkání precizně odřídil jako vrchní rozhodčí Martin Duspiva. Dík patří také třem diváků, kteří vydrželi až do konce.

Body domácí: Švrčina, Rychlík po 2, debl

Body hosté: Chodounský 2, Šlehofer, Kovářík po 1

Report: Martin Dvořák, 11.9.2019