Jarní turnaj U13 v Praze

Jarní turnaj U13 v Praze
14 dub

Tým odcestoval do Prahy už v pátek se 14 hráči a hráčkami. Hned první zápas proti nám stál atraktivní protivník London Archers – cestovatelský tým, který se skládá z Američanů a Britů a každoročně absolvuje několik turnajů po Evropě. Na soupeře jsme herně měli, ale ihned na počátku jsme mu díky nepřesným nadhozům věnovali 4 doběhy. Poté jsme střídáním nadhozu vsadili vše na jednu kartu – zápas otočit. Naše současná nadhazovací jednička Lukáš Blažek soupeře zastavil a dal týmu několik směn na dotažení na 3:4. Ve 4.směně však Lukáše nepodržela obrana, Archers našli na pálce recept na svižné nadhozy a vzdálili se na 3:11. Londýn nakonec po skvělých výkonech skončil na turnaji třetí a je jen škoda, že jsme v prvním zápase nevyužili jeho nerozehranosti a neuštědřili mu porážku.

Ještě v pátek se U13 utkaly s týmem zvučného jména Eagles Praha. Ukázalo se, že jméno nerozhoduje a všechno je možné. Eagles svou aktivitou poměrně jasně kontrolovaly zápas, ač náš nadhazovač Víťa Chládek házel velmi solidně. V předposlední směně jsme do dohrávky nastupovali za velmi nepříznivého stavu 2:10. Celkem nenápadně jsme začali pěknými odpaly dotahovat, hráči se dostali na vlnu a začali zápasem víc a víc žít. Velmi rychle jsme dosáhli 6 možných bodů a před poslední směnou utkání zdramatizovali na 8:10. Na nadhoz jsme poslali Máťu Kubáta. Jeho nadhozy byly sice pomalé, leč přesné a těžko čitelné pro na rovné míče přivyklé pálkaře Eagles. Máťa je vyházel dvěma strikeouty a poslední ránu obětavě zastavila a zahrála Barča Klangová.  Do dohrávky nasadili Eagles na nadhoz rychlíka. Jenže naši první tři pálkaři předvedli velkou bojovnost a pevné nervy a všichni tři pod tlakem dvou striků odpálili. Rázem bylo vyrovnáno a vedoucí bod Peťa Dušková na metě. Pro vítězství 11:10 doběhla po nedorozumění obrany a mohli jsme si užít obrovskou euforii. Zároveň se nám otevřela cesta do čtvrtfinále.

O něm jsme rozhodli v posledním zápase naší skupiny B proti Plzni. Peťa Dušková na nadhozu, jistý Déna Kronus na catcherovi a pozorná a hravá obrana nám umožnila rozvíjet náskok. Pálka proti spíše průměrným nadhazovačům Plzně drhla. Moc jsme chtěli vyhrát. Nervozitu zastavil až Kuba Špilauer, který míč opravdu trefil jaksepatří a dvoubodovým homerunem (náš letošní první) nám i sobě připravil jedinečný zážitek. V poslední směně sice Plzeň po našich nepřesnostech v obraně proti již unavené Petě vyrovnala na 7:7, ale my spoléhali na dohrávku a ta nám přinesla výhru 12:7a postup do čtvrtfinále.

Byli jsme rádi, že si užijeme další tři zápasy proti dobrým týmům. Do čtvrtfinále jsme vyfasovali vůbec nejkvalitnější tým na turnaji, pozdějšího vítěze Třebíč Nuclears. Neměli jsme proti zbraň. Rozpálili nás a v obraně nás nepustili do souvislého tlaku. Také jsme se začali trápit na nadhozu. Byl to pro nás těžký oříšek a nedostali jsme se vůbec do zápasu – 4:16.

Trápení na nadhozu pokračovalo i ve dvou zápasech ve skupině o 5.-8. místo proti Kotlářce a Tempu. V obou utkáních jsme kvůli tomu obdrželi dvouciferný počet doběhů, což byla hlavní příčina dvou našich proher. To vedlo i k nejistotě v obraně a tak pozitivní okamžiky jsme zažívali hlavně na pálce, kde jsme stále chtěli pálit, což se občas promítlo v krásný odpal.

 

Výsledky Jarního turnaje v Praze

skupina B:

London Archers – Sokol Hluboká  11:3

Sokol Hluboká – Eagles Praha 11:10

Sokol Hluboká – Baseball Plzeň 12:7

 

čtvrtfinále:

Třebíč Nuclears – Sokol Hluboká 16:4

 

o 5.-8.místo

Kotlářka Praha – Sokol Hluboká 11:3

Tempo Praha – Sokol Hluboká 14:7

 

Celkově jsme z turnaje odjížděli s dobrým pocitem. Máme na čem stavět překvapila nás síla našich pálkařů. Zaznamenali jsme 14 vícemetových odpalů korunovaných homerunem. Luky Blažek, Peťa Dušková a Víťa Chládek pálili nejen silně, ale měli i vynikající pálkařský průměr. Nejvíce se naopak potřebujeme věnovat nadhozu a obraně, abychom nedostávali tak lacino body. Všichni zúčastnění hráči dali do zápasů i do přípravy na ně hodně svých sil a tým působil velmi soudržně.

Za Sokol Hluboká hráli: Barča Klangová, Peťa Dušková, Tomáš Kvasnička, Niky Ringeisen, Hugo Borovec, Jáchym Cirhan, Kuba Kolář, Máťa Kubát, Filip Lavička, Kuba Špilauer, Kája Sedláček, Déna Kronus, Víťa Chládek a Luky Blažek

Mezi naším programem jsme sledovali další zápasy a drželi palce našim klukům ve dvou reprezentačních týmech U12. Míša Cajz, Ondra Hajný a Lukáš Chromý dobře reprezentovali Hlubokou a dali do své hry maximum. Do finálního výběru repre prošel Míša Cajz. Gratulujeme! Těšíme se až všechny tři kluky budeme moci použít v sestavě. Budou vítanou posilou.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedenou hru a rodičům za to, že za námi po celý turnaj stáli.

Za tým U13  Radek Drmota

Menu